17 Мар 2020

Чого навчати сучасних підлітків… ‍

Чого навчати сучасних підлітків...

Усі батьки бажають своїй дитині найкращого, але є одна проблема: бажаючи підготувати дітей до майбутнього, ми навчаємо їх тому, що підказує наш досвід, і рідко замислюємося, наскільки він швидко застаріває.
☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️
Сьогодні дитина отримує за день стільки інформації, скільки середньовічна людина за все життя.

 Технічний прогрес настільки швидкий, що освіти, яку наші діти отримують зараз — вистачить на 5-7 років роботи, а потім необхідно буде отримувати нову.

В найближчі 15-30 років зникнуть до 20% професій і з’являться мінімум стільки ж нових. Зникне більше 40% робочих місць, так як роботу, яку виконують люди сьогодні, візьмуть на себе роботи. Тому в майбутньому будуть цінуватися різні види унікальності, адже те, що не креативне — замінять машини.

У 2040 році світ буде автоматизований. Проте — це не привід для паніки, а лише виклик для людства, який доведеться прийняти.

Чого ж навчати сучасних підлітків. Які навички стануть актуальними у 21 столітті?

Навчитися жити в світі, який постійно змінюється.(Людина, яка не вміє змінюватись в цьому світі, безнадійно відстане від сучасних тенденцій розвитку)

Бути відкритим для нового.
(Нашим дітям доведеться думати про постійне навчання протягом усього життя)
Мріяти, ставити цілі і досягати їх.(Без розумної постановки цілі вкрай важко досягти успіху, в якій би сфері ви не намагалися це зробити)

Бачити можливості.(Якщо раніше людина будувала кар`єру протягом 15-20 років, то нині цього можна досягти за рік –два. Отже, якщо справа не йде, то не варто на неї марнувати життя, краще озирнутися, знайти іншу справу і рухатись вперед)

Розвивати емоційний інтелект.
(Здатність усвідомлювати і контролювати свої емоції, розпізнавати емоційний стан і настрої інших людей, адаптуватися в будь-якій компаніі, правільно реагувати на слова і дії людей, які тебе оточують – вже зараз вважається однією з найважливіших навичок).

Мислити креативно.
(Якщо раніше для конвеєрного виробництва були потрібні люди, які виконують однакові завдання, то в сучасному світі все, що однакове, буде замінене на роботів)

Навчитися розпоряджатися своїм часом.
(Час- це найцінніший ресурс, тому що він не поновлюється. Втративши його на безглузді справи, можно змарнувати життя).

Вміти кооперуватися з іншими людьми.
(Вміння працювати в команді, створювати творчу атмосферу, давати колегам емоційний відгук — вже зараз стало однією з найбільш важливих навичок при прийомі на роботу)
А як ви гадаєте, які навички на, вашу думку, будуть затребувані у ХХІ столітті.